Jubileusze ślubu

W tym roku z uwagi na wyjątkowo trudną  sytuację epidemiologiczną panującą w całym kraju Urząd Gminy w Kościelcu nie zorganizował uroczystych obchodów jubileuszy pożycia małżeńskiego.

Jubilaci obchodzący 50,55 i 60 rocznicę ślubu nie zostali z tego powodu pominięci. Wójt Gminy Kościelec Pan Dariusz Ostrowski odwiedził ich w domach osobiście składając serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności. Wręczył im medale za długoletnie pożycie małżeńskie (dla złotych i szmaragdowych jubilatów) oraz pamiątkowe róże z wygrawerowaną imienną dedykacją ( dla jubilatów diamentowych).

Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodziło 12 par, byli to: Krystyna i Stanisław Szmagajowie, Krystyna i Stefan Zawadzcy, Jadwiga i Zdzisław Krygrowie,  Krystyna i Jan Widerscy, Mirosława i Czesław Płóciennik, Wanda i Andrzej Kameccy,  Zofia i Zdzisław Kołodziejczakowie, Bożena i Eugeniusz Bartosikowie, Jadwiga i Ryszard Trzaskowie, Jadwiga i Józef Stegendowie, Genowefa i Kazimierz Matusiakowie, Mirosława i Jan Urbaniakowie ),  55 rocznicę ślubu obchodzili: Halina i Izydor Darulowie, Lucyna i Andrzej Dopierała, Mirosława i Tadeusz Ciesielscy, Sabina i Kazimierz Łakomczykowie, Halina i Bronisław Marciniakowie, Jadwiga i Czesław Świderscy, Józefa i Czesław Mielcarkowie, Jadwiga i Czesław Grabowscy,  natomiast  60-letnim stażem małżeńskim mogą się pochwalić : Zuzanna i Zygmunt Zieleccy, Kazimiera i Józef Kuśmirkowie, Czesława i Edward Szumowscy, Czesława i Antoni Śliwkowie, Irena i Józef Grzechowie, Jadwiga i Mirosław Świdrowie.

Jubilaci dziękując za pamięć nie kryli wzruszenia. Mamy nadzieję spotkać się z Nimi za 5 lat!