Szóste miejsce w Polsce szachistów ze SP w Kościelcu

Dużym sukcesem uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Kościelca zakończyły się  Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w szachach– Igrzyska Dzieci.

Młodzi szachiści z Kościelca wywalczyli wysokie 6 miejsce.  Impreza odbyła się  w dniach 13 -16 września 2020 r. w Szklarskiej Porębie. Zawody zostały zorganizowane przez  Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”. Turniej objęty był patronatem Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Zarządu Krajowego Szkolnego Związku Sportowego. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund. Reprezentacje szkół wyłonione w eliminacjach wojewódzkich składały się  z  4 zawodników: 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczyny (szachownica 4).

Drużyna Szkoły Podstawowej z Kościelca wystąpiła w składzie : Jagoda Świderska, Igor Steckiewicz, Miłosz Świderski i Maciej Anastaziak.

Zawodnicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Kościelca pokonali drużyny:
DLS Gdańsk, SP 5 z Goleniowa, SP 2 z Dobczyc, SSP z Żar, ZSP Szybowice. Zremisowali partię 8 i 10 z reprezentacjami SP Chocianów oraz SPKP Łowicz i przegrali z drużynami: SP1 z Bełchatowa, SP 11 z Jeleniej Góry, ZSSO-SP nr 5 ze Skierniewic i ZSzP10 z Rybnika.

Uczniowie doskonalą na co dzień swoje umiejętności szachowe w UKS KKS Kiełbaska pod okiem trenerów Dariusza Ostrowskiego, Marty Hanusek i Sebastiana Hanuska.

Opiekunem zespołu był Michał Anastaziak.