GMINNY LETNI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Po raz XV w gminie Kościelec w dniach 21 – 22 lipca 2018 roku odbył się Gminny Letni Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kościelec. Gospodarzem tegorocznego turnieju było sołectwo Straszków. W turnieju udział wzieło15 drużyn. Sześć wystąpiło w kategorii juniorskiej, a dziewięć w kategorii seniorów.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili najmłodsi w kategorii juniorzy. Po rozegraniu fazy grupowej do półfinałów awansowały drużyny z następujących sołectw: Ruszkówa Pierwszego, Dąbrowic Częściowych, Tur oraz Dobrowa. W pierwszym spotkaniu półfinałowym pomiędzy Ruszkowem Pierwszym, a Dąbrowicami Częściowymi lepszą okazała się drużyna z Ruszkowa Pierwszego, która wygrała spotkanie i awansowała do finału

. W drugim z półfinałów zmierzyły się zespoły z Tur i Dobrowa. W tym meczu skuteczniejszą okazała się być drużyna z Tur, która awansowała do finału. Tak więc w meczu o trzecie miejsce przyszło rywalizować drużynom z Dobrowa i Dąbrowic Częściowych. W meczy finałowym zwyciężyła drużyna ze Ruszkowa Pierwszego, która wygrała mecz z drużyną z Tur wynikiem 3:0, a III miejsce zdobyli zawodnicy z Dobrowa.

Kolejnego dnia do rywalizacji wkroczyli seniorzy. Do półfinałów zakwalifikowały się drużyny z Daniszewa, Kościelca, Trzęśniewa Małego i Polic Średnich. W meczu finałowym rywalizowały ze sobą drużyny z Kościelca i Polic Średnich. Zwycięską okazała się drużyna z Polic Średnich, która wygrała mecz wynikiem 2:1. Drużyny pokonane w półfinałach zmierzyły się ze sobą o miejsce trzecie, w którym lepszym okazał się zespół z Daniszewa.

Na koniec wręczone zostały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kościelec dla wszystkich drużyn. Każda z nich otrzymała pamiątkowy dyplom oraz piłkę, natomiast dla trzech najlepszych w poszczególnych kategoriach zostały ufundowane dodatkowo puchary oraz nagrody rzeczowe.