ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” KOŚCIELEC 2017

herb

Wzorem lat ubiegłych Zarząd Gminny ZOSP RP w Kościelcu we współpracy z gminą Kościelec zorganizował eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazjum. W tegorocznym Turnieju udział wzięło siedemnaścioro uczestników reprezentujących wszystkie szkoły z terenu naszej gminy.

Celem Turnieju było popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej. W trakcie konkursu druhowie z OSP z Trzęśniewa przeprowadzili krótkie szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy w którym wszyscy uczestnicy wzięli aktywny udział. Po zakończeniu pokazu ogłoszono wyniki. Klasyfikacja końcowa w poszczególnych grupach przedstawiała się następująco:
I grupa – szkoły podstawowe
I miejsce – Mateusz Pokorski – Szkoła Podstawowa w Trzęśniewie,
II miejsce – Olga Mazur – Zespół Szkół w Kościelcu,
III miejsce – Mateusz Milewski – Szkoła Podstawowa w Trzęśniewie.

II grupa – szkoły gimnazjalne
I miejsce – Weronika Bartosik – Zespół Szkół w Kościelcu,
II miejsce – Kamil Perek – Zespół Szkół w Kościelcu,
III miejsce – Marta Krych – Zespół Szkół w Kościelcu.

Tradycyjnie zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentowali naszą gminę na eliminacjach powiatowych w Kole.
Fundatorami nagród rzeczowych i dyplomów byli: Wójt Gminy Kościelec oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kościelcu.

Zapraszamy również do Galerii zdjęć