herb

Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu wraz z Filią w Dobrowie oferuje użytkownikom Biblioteki dodatkowo e-usługi:

1) Powiadamianie za pomocą poczty elektronicznej o zbliżającym się terminie zwrotu książek – Przed upływem terminu zwrotu wypożyczonych książek, rozsyłane są do czytelników e-maile przypominające o zbliżającym się terminie zwrotu. Usługa ta jest dostępna tylko w przypadku, gdy czytelnik poda swój adres e-mailowy i zostanie on przez pracownika biblioteki zapisany w systemie lub czytelnik sam dokona wpisu,

po uprzednim zalogowaniu się na swoim koncie. System wysyła automatycznie e-maile do czytelników, którzy: wypożyczyli książki i dobiega końca termin ich wypożyczenia, przetrzymali książki, przypominając o konieczności zwrotu egzemplarzy bądź przedłużenia zamówili w bibliotece książkę, która była w danej chwili niedostępna: po zwróceniu egzemplarza przez innego czytelnika, system wysyła e-maila do pierwszej osoby w kolejce oczekujących na książkę, zawiadamiając ją o możliwości odebrania książki w bibliotece.

2) Dostęp do portalu w.bibliotece.pl – ten ogólnopolski portal dedykowany jest wszystkim czytelnikom zainteresowanym wymianą informacji na temat książek gromadzonych w bibliotekach publicznych. Portal umożliwia czytelnikom: jednoczesne przeszukiwanie zbiorów wszystkich bibliotek prezentowanych w serwisie, ocenianie, recenzowanie i rekomendowanie interesujących książek, dzielenie się opiniami, sugestiami, uwagami na temat przeczytanych książek, zapisanie się do wybranej biblioteki. Na portalu znaleźć można informacje o Bibliotece Głównej i Filii oraz o naszych bieżących wydarzeniach, a także o nowościach, którymi pragniemy się pochwalić. Zapraszamy czytelników do odwiedzania naszego portalu i zamieszczania ocen, recenzji i komentarzy książek.

3) Dostęp do portalu facebook.com – na tym portalu społecznościowym Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu pragnie informować czytelników o bieżących wydarzeniach z życia Biblioteki. O wszelkich organizowanych imprezach, spotkaniach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które mają za zadanie popularyzować książki czytelnictwo oraz wspierać edukację kulturalną i społeczną. To właśnie tutaj można zobaczy zdjęcia, filmy z przebiegu organizowanych spotkań i uroczystości. Tutaj dowiecie się o nowościach książkowych, polecanych przez nas książkach, o różnorodnych świętach ze świata literatury i Biblioteki i wiele innych. Jeszcze bardziej ułatwiamy komunikację z Główną Biblioteką oraz Filią. Każdy czytelnik i miłośnik Biblioteki znajdzie tu coś dla siebie i może czynnie udzielać się na portalu. Można Nas wyszukać wpisując na Facebooku „Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu wraz z Filią w Dobrowie”.

4) Kolekcja „Wolne lektury” dostępna w katalogu online – kolekcja „Wolnych Lektur” dostępna jest w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w Internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.