GMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

turniej

W dniach 10 i 11 lutego 2018 roku na hali sportowej w Kościelcu, odbył się XV Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej. Turniej jak co roku rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii juniorów, do której zgłosiło się 7 drużyn oraz w kategorii seniorów, w której uczestniczyło 9 drużyn.

Juniorzy wystąpili w dwóch grupach, jedna 4 zespołowa a druga 3 zespołowa. Po rozegraniu fazy grupowej do półfinałów awansowały drużyny z następujących sołectw:

Straszków, Kościelec, Tury i Trzęśniew Mały. W pierwszym spotkaniu półfinałowym pomiędzy Straszkowem, a Kościelcem lepszą okazała się drużyna ze Straszkowa, która wygrała spotkanie i awansowała do finału. W drugim z półfinałów zmierzyły się zespoły z Tur i Trzęśniewa Małego. W tym meczu skuteczniejszą okazała się być drużyna z Tur, która awansowała do finału. Tak więc w meczu o trzecie miejsce przyszło rywalizować drużynom z Kościelca i Trzęśniewa Małego. W meczy finałowym zwyciężyła drużyna ze Straszkowa, która wygrała mecz z drużyną z Tur wynikiem 2:0, a III miejsce zdobyli zawodnicy z Trzęśniewa Małego. Najlepszym strzelcem w kategorii juniorów okazał się Sebastian Jarecki zawodnik reprezentujący drużynę ze Straszkowa z 6 trafieniami na koncie.

Kolejnego dnia do rywalizacji wkroczyli seniorzy. W eliminacjach grupowych wystąpiło 9 drużyn które zostały rozlosowane do trzech grup. Do meczu półfinałowego zakwalifikowały się drużyny z Dobrowa, Ruszkowa Pierwszego, Trzęśniewa Małego i Gozdowa. W meczu finałowym rywalizowały ze sobą drużyny z Dobrowa i Trzęśniewa Małego. Zwycięską okazała się drużyna z Dobrowa, która wygrała mecz wynikiem 2:0. Drużyny pokonane w półfinałach zmierzyły się ze sobą o miejsce trzecie, w którym lepszym okazał się zespół z Gozdowa. Tytuł króla strzelców turnieju w kategorii seniorów zdobył Paweł Dzierzgowa zawodnik Dobrowa, który zdobył 9 bramek.

Na koniec wręczone zostały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kościelec dla wszystkich drużyn. Każda z nich otrzymała pamiątkowy dyplom oraz piłkę, natomiast dla trzech najlepszych w poszczególnych kategoriach zostały ufundowane dodatkowo puchary oraz nagrody pieniężne z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego.