GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 02 i 03.07.2016

herb

Po raz XIII w gminie Kościelec na boisku w Straszkowie odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Kościelec. W turnieju brało udział 10 drużyn. Pięć wystąpiło w kategorii juniorskiej i pięć w kategorii seniorów.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili najmłodsi w kategorii juniorzy. Drużyny grały w systemie jednej grupy. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Straszkowa, drugie z Kościelca, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie z Trzęśniewa Małego.

Najlepszym strzelcem turnieju w tej kategorii okazał się zawodnik ze Straszkowa – Maciej Mroczkowski. Najlepszym bramkarzem został również zawodnik ze Straszkowa – Dawid Rogowski.

Kolejnego dnia do rywalizacji wkroczyli seniorzy. I tym razem turniej został rozegrany systemem jednej grupy. W tym meczu zwycięską drużyną okazał się Dobrów, drugie miejsce przypadł drużynie ze Straszkowa, a trzecie zdobył zespół z Daniszewa.

Tytuł króla strzelców turnieju w kategorii seniorów zdobył – Damian Koral z drużyny Straszkowa.

Na koniec wręczone zostały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kościelec dla wszystkich drużyn. Każda z nich otrzymała pamiątkowy dyplom oraz piłkę, natomiast dla trzech najlepszych w poszczególnych kategoriach zostały ufundowane dodatkowo puchary oraz nagrody rzeczowe.