IV Rodzinny Rajd Rowerowy po gminie Kościelec

herb

Rajd miał charakter otwarty dla wszystkich chętnych. Uczestniczyło w nim 65 osób, w zróżnicowanym przedziale wiekowym od dzieci, przez młodzież, aż po dorosłych. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 (parking przy Urzędzie Gminy). Wszyscy uczestniczy przed rozpoczęciem rajdu zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe z napisem gmina z hasłem: Trzeźwo, zdrowo, rowerowo.

Trasa liczyła 15 km i przebiegała przez następujące sołectwa: Kościelec, Białków Kościelny, Police Średnie, Leszcze, Dąbrowice Częściowe. Uwieńczeniem całej imprezy było spotkanie przy ognisku obok Domu Ludowego w Dąbrowicach Częściowych zorganizowane przez sołtysa Pana Stanisława Łopatę. Uczestnicy rajdu mogli piec kiełbaski, brać udział w losowaniu nagród. Dużą atrakcją dla najmłodszych był przyjazd OSP z Ruszkowa Pierwszego, gdzie mogły zobaczyć wyposażenie samochodu bojowego.