Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

W październiku 2019 odbyła się niezwykła uroczystość par małżeńskich, które obchodziły w tym roku Jubileusz 50, 55, 60 i 65 – lecie swojego małżeństwa. Przed laty przyrzekali sobie wzajemną miłość, wierność, szacunek, przyjaźń i nie były to tylko słowa a wiążąca obietnica. Przyrzeczenia tego dotrzymali mimo wielu zdarzeń losowych.

W ich wspólnym życiu było wiele pięknych chwil ale też wiele dni smutnych i przykrych. Celem wspólnego życia małżonków jest jedność: razem w zdrowiu i chorobie, w dobrych i złych chwilach po prostu na dobre i na złe. Nasi Jubilaci tego wszystkiego dokonali, potrafili przepraszać, szukać kompromisu, porozumienia, zaakceptowali nawet swoje wady i słabości. Są dla nas pięknym przykładem i wzorem do naśladowania. W atmosferę wspomnień i pierwszych porywów serca wprowadzili Jubilatów uczniowie z Zespołu Szkolno-Przodszkolnego w Kościelcu przedstawiając tematyczną, bliską Ich sercu piękną część artystyczną, pod fachowym okiem Pani Ilony Anteckiej i Pana Krzysztofa Główczyńskiego. Po zakończeniu występów Pan Wójt złożył wszystkim Jubilatom najlepsze życzenia i podziękował za przybycie.

W dowód uznania dla trwałości 50 – lecia małżeństwa wystąpiliśmy do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenia te w imieniu Prezydenta RP wręczył Pan Wójt Dariusz Ostrowski, otrzymali je Państwo:

Urszula i Stanisław Gębkowie,
Wiesława i Leonard Jasińscy,
Ryszarda i Jerzy Klepczarkowie,
Jadwiga i Franciszek Lorencowie,
Zofia i Ryszard Nowakowscy,
Maria i Zenon Stachowiakowie,
Leokadia i Stanisław Zawieruszyńscy,
Teresa i Kazimierz Szymczakowie.

Odznaczenia „Medalem Wójta Gminy Kościelec Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymały również Pary które mają dłuższy staż małżeński, byli to Państwo z jubileuszem:

55-lecie ślubu
Jadwiga i Kazimierz Budynkowie,
Mirosława i Wacław Dopierałowie,
Jadwiga i Eugeniusz Ficnerowie,
Teresa i Zenon Jankowscy,
Regina i Kazimierz Januszewscy,
Janina i Kazimierz Mikusikowie,
Jadwiga i Ryszard Popielarzowie,
Zofia i Zygfryd Smażykowie,
Włodzimiera i Eugeniusz Wawrzyniakowie.

60-lecie ślubu
Barbara i Stanisław Ćwiekowie,
Jadwiga i Zenon Kostrzewowie.

65-lecie ślubu
Janina i Józef Jankowscy

Wspólne świętowanie było okazją do oddania Im szacunku, miłej rozmowy, wspomnień, życiowych porad i mądrości. Niestety nie wszyscy Jubilaci mogli przybyć. Jeszcze raz wszystkim Jubilatom władze gminy, rada gminy oraz pracownicy urzędu składają najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.