Ogłoszenie XIII Sesji Rady Gminy Kościelec

XIII SESJA RADY GMINY KOŚCIELEC

odbędzie się  w dniu 21 listopada 2019 r. (czwartek)
godz. 9.00 w sali nr 3 Urzędu Gminy w Kościelcu

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności.
  2. Przyjęcie porządku obrad XIII Sesji Rady Gminy Kościelec.
  3. Przyjęcie protokołu z obrad XII Sesji Rady Gminy Kościelec.
  4. Przedstawienie przez Przewodniczącego Rady wniosków oraz korespondencji, które wpłynęły w okresie międzysesyjnym.
  5. Interpelacje i zapytania do radnych powiatowych.
  6. Informacja z działalności Wójta Gminy Kościelec w okresie międzysesyjnym.
  7. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego w tym z tytułu sprawowania funkcji wychowawcy klasy i za warunki pracy oraz szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw w szkołach i placówkach prowadzonych przez gminę Kościelec.
  8. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie bonifikaty od opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Gminy Kościelec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariatu na rok 2020.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Kościelec na 2020 rok.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczenia podatku rolnego na terenie Gminy Kościelec.
  15. Rozpatrzenie wniosku Wójta Gminy Kościelec w sprawie pozostawienia ceny 1m3 drewna w wysokości ustalonej przez Prezesa GUS do naliczania podatku leśnego.
  16. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę budżetową na 2019 rok.
  17. Podjęcie uchwały zmieniającej Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Kościelec na lata 2019-2024.
  18. Interpelacje i zapytania radnych.
  19. Odpowiedzi na interpelacje.
  20. Wolne wnioski i informacje.
  21. Zamknięcie obrad XIII Sesji Rady Gminy Kościelec.

PRZEWODNICZĄCY
RADY GMINY KOŚCIELEC