XVII Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej

W dniach 8 i 9 lutego 2020 r na hali sportowej w Kościelcu odbył się XVII Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kościelec. Turniej, jak co roku rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii juniorów, do którego zgłosiło się  6 drużyn oraz w kategorii seniorów, w której uczestniczyło 8 drużyn.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły następujące drużyny: Dąbrowice Częściowe, Dobrów, Gozdów, Kościelec, Trzęśniew Mały, Tury.

Po rozegraniu fazy grupowej w pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się drużyny z Kościelca i Gozdowa. Zwycięską okazała się być drużyna z Kościelca, która awansowała do finału. W drugim z półfinałów zmierzyły się zespoły z Dobrowa i Trzęśniewa Małego. Do finału awansowała drużyna z Dobrowa. O miejsce trzecie rywalizowały zespoły   z  Gozdowa i Trzęśniewa Małego. Zwycięzcą tego meczu został Trzęśniew Mały.

Wynik końcowy rozgrywek juniorów przedstawia się następująco:

I miejsce – Kościelec
II miejsce – Dobrów
III miejsce – Trzęśniew Mały

Najlepszym strzelcem w kategorii juniorów okazał się Szymon Wawrzyniak,  a najlepszym bramkarzem został Wiktor Biernat.

Kolejnego dnia do rywalizacji wkroczyły drużyny seniorów: Daniszew, Dąbrowice Częściowe, Gozdów, Kościelec, Ruszków Pierwszy, Straszków, Trzęśniew Mały i Tury. Po rozegraniu fazy grupowej do półfinałów awansowały zespoły znastępujących sołectw: Kościelec, Trzęśniew Mały, Ruszków Pierwszy, Straszków.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym spotkały się drużyny z Kościelca  i Trzęśniewa Małego. W tym meczu skuteczniejszą okazała się być drużyna z Trzęśniewa Małego, która w rzutach karnych pokonała ekipę z Kościelca.  W drugim  z półfinałów zmierzyły się zespoły z Ruszkowa Pierwszego i Straszkowa. Zwycięską została drużyna  z Ruszkowa Pierwszego. W rywalizacji o miejsce trzecie lepszą była drużyna z Kościelca, która w rzutach karnych pokonała zespół ze Straszkowa.

Wynik końcowy rozgrywek seniorów przedstawia się następująco:

I miejsce – Ruszków Pierwszy
II miejsce – Trzęśniew Mały
III miejsce – Kościelec

Tytuł króla strzelców turnieju w kategorii seniorów zdobył Krystian Gaj, a najlepszym bramkarzem został Kamil Kujawa.

Na zakończenie wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz nagrody. Natomiast za  trzy najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach wręczono puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Kościelec.