Zapraszamy wszystkich czytelników korzystania z katalogu księgozbioru on-line Gminnej Biblioteki Publicznej w Kościelcu i Filii w Dobrowie na stronie: www.koscielec-gbp.sowa.pl

herb

• Zintegrowany katalog on-line zawiera opisy katalogowe publikacji książkowych w zbiorach Biblioteki oraz jej Filii. Katalog umożliwia wyszukanie informacji o lokalizacji i statusie książki – czy i w której bibliotece książka jest w danym momencie dostępna w ramach wypożyczeń lub prezencyjnie (na miejscu).

• Zakładka w katalogu pod nazwą „NOWOŚCI” prezentuje wszystkie nowo zakupione w ostatnim czasie pozycje książkowe.

• Każdy czytelnik posiadający kartę biblioteczną w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kościelcu/Filia w Dobrowie ma możliwość sprawdzenia stanu swojego konta czytelniczego w Internecie.

Będąc w Bibliotece (lub telefonicznie) wystarczy poprosić bibliotekarkę o nadanie hasła dostępu do konta. Po uruchomieniu katalogu online – w prawym górnym rogu znajduje się zakładka służąca otwieraniu konta pod nazwą „zaloguj”. Użytkownik loguje się na konto czytelnicze podając PESEL oraz hasło nadane przez bibliotekarza, które później można samodzielnie zmienić.

Po poprawnym zalogowaniu czytelnik ma możliwość :

• edytowania danych – poprawienia danych teleadresowych,

• sprawdzenia tytułów książek wypożyczonych oraz przewidzianych terminów zwrotu,

• dokonania rezerwacji lub zamówienia książek na podstawie katalogu internetowego,

• prolongowania książek wypożyczonych (przedłużenia terminu zwrotu egzemplarzy) – usługa pozwala na samodzielne przesunięcie terminu zwrotu książek wcześniej wypożyczonych użytkownicy mogą samodzielnie prolongować książki, o ile nie zostały one przetrzymane. Dla książek przetrzymanych funkcja prolongaty jest zablokowana.

• sprawdzenia historii wypożyczeni,

• zmienić hasło dostępu do konta.

• Elektroniczny zapis do Biblioteki – pozwala na dołączenie do grona czytelników naszej Biblioteki poprzez Internet poprzez nasz katalog on-line– wygodnie i szybko.