Najlepsi z najlepszych – OSP Dobrów podwójnym Mistrzem Kraju

Po raz kolejny drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrowa udowodniła, że jest najlepsza i nie ma sobie równych!!! Jednostka niejednokrotnie osiągała sukcesy w zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Potwierdzeniem jej wysokiej klasy stały się XIV Krajowe Zawody Sportowo – Pożarnicze rozgrywane w Polanicy Zdroju.

Podwójne historyczne zwycięstwo osiągnęli druhowie z męskiej i żeńskiej drużyny pożarniczej, którzy swoimi startami zdeklasowali wszystkich, zajmując najwyższe stopnie podium. Malownicza, uzdrowiskowa miejscowość Polanica Zdrój pozwoliła im się wspiąć na wyżyny swoich możliwości. Sukces został okupiony potem i łzami podczas codziennych około dwumiesięcznych przygotowań. Te ciężkie treningi wymagały od Druhów wielkiego zaangażowania, wytrwałości przypłacanej nieobecnością w domu. Zespół, którego składu można pozazdrościć to drużyna żeńska: Dominika Madzińska, Marta Graczyk, Patrycja Kacprzak, Agata Jacek, Karolina Jacek, Agata Wieczorek, Julia Rosińska, Klaudia Płoszyńska, Marta Kołodziejek oraz męska: Paweł Dzierzgwa, Kacper Antosik, Tomasz Łapiński, Dawid Antosik, Mariusz Klara, Adam Oblizajek, Krzysztof Łapiński, Ryszard Klara, Marcin Antosik. To oni stali się chlubą nie tylko miejscowości, z której pochodzą ale chlubą gminy, powiatu i województwa.

Dzięki ich wielkiemu osiągnięciu spełniło się marzenie i obietnica sukcesu, która pojawiła się cztery lata temu podczas XIII Krajowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Koninie, gdzie męska drużyna z Dobrowa zajęła bardzo dobre IV miejsce, rozbudzając wówczas nadzieje na jeszcze lepsze osiągnięcia. W tym roku nasi dwukrotni Mistrzowie Wielkopolski sięgnęli po więcej, zdobywając tytuł Mistrza Polski!! Nie sposób także nie wspomnieć o fantastycznym debiucie naszych Złotych Pań. To one od 2012r., czyli pierwszego ich startu podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w Gąsiorowie szlifowały swoje umiejętności zdobywając nieprzerwanie tytuł Mistrza Gminy Kościelec, Powiatu Kolskiego, Wielkopolski i obecnie Mistrza Kraju!!!

Na zawodach w Polanicy Zdrój nasi Druhowie zmagali z najlepszymi drużynami ochotników z całej Polski. Reprezentanci szesnastu województw walczyli o najwyższe laury w kraju. Jak się później okazało, strażacy z OSP Dobrów byli bezkonkurencyjni. W kategorii A – męskie drużyny pożarnicze nasi druhowie osiągnęli następujące wyniki: ćwiczenia bojowe – 33,39 pkt, sztafeta pożarnicza – 55,14 pkt, łączna punktacja: 88,53 pkt, w kategorii C – kobiece drużyny pożarnicze: ćwiczenia bojowe: 39,19 pkt., sztafeta pożarnicza: 61,99 pkt z łączną punktacją: 101,18 pkt.

Wspaniała atmosfera rywalizacji i współzawodnictwa panująca podczas zawodów pozwoliła osiągnąć wspaniałe czasy. Poniżej przedstawiamy klasyfikację trzech najlepszych:

Drużyny męskie

1 miejsce OSP Dobrów, woj. wielkopolskie z wynikiem    88,53 pkt.

2 miejsce  OSP Stara Wieś, woj. lubelskie                          z wynikiem    89,38 pkt.

3 miejsce  OSP Szkopy, woj. mazowieckie                         z wynikiem    91,34 pkt.

Drużyny kobiece

1 miejsce  KDP Dobrów, woj. wielkopolskie z wynikiem    101,18 pkt.

2 miejsce  KDP Żelazna, woj. opolskie                               z wynikiem    104,48 pkt.

3 miejsce  KDP Smardzewice, woj. łódzkie                        z wynikiem    104,70 pkt.

Myśląc o drużynie z Dobrowa oraz wszystkich druhach społecznikach walczących podczas różnego typu zawodów można przytoczyć słowa wypowiedziane przez Muhammada Ali           „ Zwycięzcy są zrobieni z czegoś co znajduje się w głębi nich samych – pragnienie, marzenie, wizja. Muszą mieć wytrzymałość do ostatniej minuty, muszą być trochę szybsi, muszą mieć umiejętność i wolę. Ale wola musi być mocniejsza niż umiejętności”.