Pierwszy żłobek w gminie Kościelec

Jeszcze niedawno realizowaliśmy projekt dotyczący budowy nowego przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kościelcu. Teraz czas na  kolejny sztandarowy pomysł władz gminy dotyczący opieki i wychowania małych dzieci.

Już dziś możemy pochwalić się niewątpliwym  sukcesem jakim jest pozyskanie dofinansowania na utworzenie pierwszego żłobka w gminie Kościelec. Środki będą pochodzić z dwóch źródeł:

• Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014/2020, Poddziałanie 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi, gdzie całkowita wartość projektu, to 1.028.268,44 zł, z czego dofinansowania 874.028,17 zł;
  • Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”, gdzie całkowita wartość projektu, to 825.000,00 zł, z czego dofinansowania 660.000,00 zł.

Środki przeznaczone będą  na generalny remont i adaptację pomieszczeń w budynku komunalnym po przedszkolu „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Zakupione zostanie całe niezbędne wyposażenie do sali zabaw i sypialnianej, kuchni, łazienki i szatni przystosowane dla maluchów. Nie zabraknie także placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią przy żłobku. Dofinansowanie obejmować będzie bieżące funkcjonowanie placówki w ciągu dwóch lat.

W żłobku zaplanowane jest miejsce dla dwudziestu maluchów w wieku do lat trzech. Projekt przeznaczony jest dla rodziców zamieszkujących przede wszystkim  teren naszej gminy i którzy planują powrót na rynek pracy lub pracujących. Otwarcie pierwszego żłobka w gminie Kościelec planowane jest na dzień 1 czerwca 2021 roku. Prawdopodobnie rekrutacja do gminnej placówki zacznie się na przełomie lutego/marca. Wszelkie informację będą zamieszczane na bieżąco na naszych stronach.