V Rodzinny Rajd Rowerowy po gminie Kościelec

herb

Dnia 10 czerwca 2017r. odbył się V Rodzinny Rajd Rowerowy po gminie Kościelec pod hasłem: Trzeźwo- Zdrowo- Rowerowo. Jednym z celów było propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym oraz zdrowego trybu życia.

Organizatorami był Urząd Gminy w Kościelcu z dużym zaangażowaniem wicedyrektora pana Michała Anastaziaka z Zespołu Szkół w Kościelcu. Rajd miał charakter otwarty dla wszystkich chętnych. Uczestniczyło w nim 100 osób, w zróżnicowanym przedziale wiekowym od dzieci, przez młodzież, aż po dorosłych. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 (parking przy Urzędzie Gminy). Wszyscy uczestniczy przed rozpoczęciem rajdu otrzymali czapeczki odblaskowe. Trasa liczyła 20 km i przebiegała przez następujące sołectwa: Kościelec, Gąsiorów, Trzęśniew, Waki, Tury, Dąbrowice Stare, Dąbrowice Częściowe. Atrakcją dla najmłodszych uczestników rajdu było przepłynięcie promem „Zdzisław” na Wakach.
Uwieńczeniem całej imprezy było spotkanie przy ognisku obok Domu Ludowego w Dąbrowicach Częściowych zorganizowane przez sołtysa Pana Stanisława Łopatę. Uczestnicy rajdu mogli piec kiełbaski, brać udział w losowaniu nagród.

herb