XVI Gminny Letni Turniej Piłki Nożnej

W dniach 20 i 21 lipca 2019 r na boisku sportowym w Dobrowie odbył się XVI Gminny Letni Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kościelec. Turniej, jak co roku rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii juniorów, do którego zgłosiły się 4 drużyny oraz w kategorii seniorów, w której uczestniczyło 8 drużyn.

Pierwszego dnia wystąpiły następujące drużyny: Dobrów, Kościelec, Dąbrowice Częściowe oraz Ruszków Drugi, które między sobą rozegrały mecze.

I miejsce zdobył Kościelec
II miejsce Dobrów
III miejsce Dąbrowice Częściowe

Najlepszym strzelcem w kategorii juniorów okazał się Michał Grochowski z Kościelca, a najlepszym bramkarzem został Marcin Piasecki z Ruszkowa Drugiego.

Kolejnego dnia do rywalizacji wkroczyły drużyny seniorów: Dobrów, Dąbrowice Częściowe, Gozdów, Daniszew, Kościelec, Ruszków Pierwszy, Ruszków Drugi i Straszków. Po rozegraniu fazy grupowej do półfinałów awansowały drużyny z następujących sołectw: Dobrów, Daniszew, Kościelec i Ruszków Pierwszy.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym pomiędzy  Kościelcem, a Dobrowem, lepszą okazała się drużyna z Kościelca, która wygrała spotkanie wynikiem 2:0 i awansowała do finału. W drugim z półfinałów zmierzyły się zespoły z Daniszewa i Ruszkowa Pierwszego. W tym meczu skuteczniejszą okazała się być drużyna z Ruszkowa Pierwszego, która awansowała do  finału z wynikiem 3:2. Tak więc w meczu o trzecie miejsce przyszło rywalizować drużynom    z Dobrowa i Daniszewa. W meczy finałowym pomiędzy Kościelcem, a Ruszkowem Pierwszym rzutami karnymi 2:1 zwyciężyła drużyna z Kościelca. Drugie miejsce zajął Ruszków Pierwszy, a III miejsce zdobyli zawodnicy z Dobrowa.

Tytuł króla strzelców turnieju w kategorii seniorów zdobył Paweł Dzierzgwa z drużyny Dobrowa, a najlepszym bramkarzem został Tomasz Brzeziński z Kościelca.

Drużyny i uczestnicy turnieju mogli skosztować chleb ze smalcem i ogórkiem, kiełbaskę oraz grochówkę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrowie. Na koniec wręczone zostały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kościelec dla wszystkich drużyn. Każda z nich otrzymała pamiątkowy dyplom oraz piłkę, natomiast dla trzech najlepszych w poszczególnych kategoriach zostały ufundowane dodatkowo puchary oraz nagrody rzeczowe.