Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Szachach

15 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Kościelcu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Szachach. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Umińskiego w Przedczu, Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Łubiance, Szkoła Podstawowa w Głębokiem i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu, które grały systemem kołowym.  Reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kościelca zdobyła I miejsce w składzie: Nikolas Ślusarski, Dominik Kujawa, Norbert Kostrzewa i Julita Zarywna. Drużyna z Kościelca wygrała wszystkie mecze (zdobyła 6 punktów dużych i 9,5 punktów małych) i tym samym uzyskała awans do etapu wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży w Szachach.

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Głębokiem (4 punkty duże i 7 małych) w składzie Zawadzki Bartosz, Litke Kacper, Graczyk Stanisław, Czerwińska Paulina, rezerwa- Paruszkiewicz Dawid, III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Umińskiego w Przedczu (2punkty duże i 6,5 małych) w składzie Nyklewicz Mikołaj, Żurawicz Kacper, Pelikański Bartosz, Kubiak Magdalena.

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Łubiance, którą reprezentowali: Woźniak Mateusz, Frontczak Jakub, Walczak Bartosz, Gomulak Karolina, zawodnicy rezerwowi: Oliwia Olczyk i Mikołajczyk Hubert.  Turniej sędziowała pani Marta Hanusek. Podczas rozgrywek obecny był również Wójt Gminy Kościelec – Dariusz Ostrowski, który wyróżnił grę Dominika Kujawy oraz Mikołaja Nyklewicza.