VI POWIATOWE WARSZTATY RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

herb

W dniu 11 września br. w miejscowości Drzewce odbyły się VI powiatowe Warsztaty Ratownictwa Medycznego dla jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Naszą gminę reprezentowała jednostka OSP z Ruszkowa Pierwszego.

Warsztaty składały się z dwóch etapów. Pierwszy etap miał na celu sprawdzenie wiedzy teoretycznej, drugi – wiedzy praktycznej. W ramach ćwiczeń strażacy musieli wykazać się znajomością procedur ratowniczych związanych z pomocą poszkodowanym podczas prac polowych i przy wypadku komunikacyjnym m.in. w zakresie wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, opatrywania ran i tamowania krwotoków. W warsztatach, które stanowiły formę ćwiczenia nie było wygranych ani przegranych jednak warto zauważyć, że w nieoficjalnej klasyfikacji największą liczbę punktów uzyskali druhowie z Ruszkowa Pierwszego.

Zapraszamy również do Galerii zdjęć