XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej

Po raz XIII w gminie Kościelec odbył się halowy turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Kościelec. W turnieju brało udział 14 drużyn. Sześć wystąpiło w kategorii juniorskiej i osiem w kategorii  seniorów.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili najmłodsi w kategorii juniorzy. Po rozegraniu fazy grupowej do półfinałów awansowały drużyny z Trzęśniewa Małego, Kościelca, Ruszkowa Pierwszego i Dobrowa.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym pomiędzy Trzęśniewem Małym a Kościelcem lepszą okazała się drużyna z Kościelca, która wygrała spotkanie i awansowała do finału. W drugim z półfinałów zmierzyły się zespoły z Ruszkowa Pierwszego i Dobrowa. W tym meczu skuteczniejszą okazała się być drużyna z Dobrowa, która po zaciętym pojedynku awansowała do wielkiego finału. Tak więc w meczu o trzecie miejsce przyszło rywalizować drużynom z Trzęśniewa Małego i Ruszkowa Pierwszego, gdzie lepszą okazała się być drużyna z Trzęśniewa Małego.

W meczy finałowym wielkim zwycięzcom XIII turnieju okazała się być drużyna z Kościelca, która pokonała ekipę Dobrowa.

Najlepszym strzelcem turnieju w tej kategorii okazał się zawodnik z Trzęśniewa Małego – Szymon Langiewicz oraz Adam Tyburek. Najlepszym bramkarzem został zawodnik z Kościelca Kamil Kujawa.

Kolejnego dnia do rywalizacji wkroczyli seniorzy. Po rozgrywkach grupowych do półfinałów awansowały cztery najlepsze zespoły. W pierwszym z półfinałów spotkały się drużyny Straszkowa z Trzęśniewem Małym, natomiast w drugim Daniszew rywalizował z Gozdowem.

Do finału awansowały drużyny ze Straszkowa i Daniszewa. Po zaciętym pojedynku wygrała ekipa ze Straszkowa. Drużyny pokonane w półfinałach mogły za to zmierzyć się ze sobą w turnieju o miejsce trzecie. W tym meczu zwycięską okazała się być drużyna z Gozdowa, która pokonała piłkarzy z Trzęśniewa Małego.

Tytuł króla strzelców turnieju w kategorii seniorów zdobył – Mateusz Mroczkowski z drużyny Straszkowa oraz Powietrzyński Paweł z Kościelca. Najlepszym bramkarzem został zawodnik z Daniszewa – Tomasz Szczepański.

Na koniec wręczone zostały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kościelec dla wszystkich drużyn. Każda z nich otrzymała pamiątkowy dyplom oraz piłkę, natomiast dla trzech najlepszych w poszczególnych kategoriach zostały ufundowane dodatkowo puchary oraz nagrody rzeczowe.